Lajme

Zvicra, Austria, Luksemburgu dhe Norvegjia ndihmojnë Kosovën me pajisje shëndetësore

Kosova sot ka marrë ndihma të shumta për të përballuar Covid-19, duke përfshirë shumë testime dhe mjete mbrojtëse, si donacion nga katër shtete evropiane të zhvilluara, transmeton albinfo.ch.

Zvicra është e lumtur që e ka mbështetur Kosovën në luftën kundër COVID-19.  Ky partneritet me UNDP dhe donatorë të tjerë arriti të forcojë kapacitetet e kujdesit dhe testimit të sistemit shëndetësor, në një kohë të mungesave kritike të pajisjeve thelbësore mjekësore.

“Ne shënuam sot përfundimin e përgjigjes së përbashkët # COVID19 duke dorëzuar pajisjet e mbetura të provës COVID te Ministria e Shëndetësisë dhe Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik.

Ne jemi mirënjohës për # Luksemburgun, # Norvegjinë, # Zvicrën & # Austrinë – kontributet e tyre bujare e bënë të mundur këtë përgjigje të përbashkët”, thuhet në njoftimin e UNDP. /Albinfo.ch

May be an image of një ose më shumë njerëz dhe people standing

May be an image of 3 njerëz, people standing dhe ambiente të jashtme

No photo description available.


LAJME INTERESANTE NGA INTERNETI