Futboll

Ndeshja Shqipëri-Spanjë, UEFA ia beson gjykimin një suedezi

 

Shqipëri-Spanjë është sfida e fundit e grupit B që do të luhet të hënën në orën 21:00. “Iberikët” e kanë siguruar kualifikimin dhe vendin e parë, ndërsa kuqezinjtë do të luftojnë për të siguruar një “biletë” për fazën me eliminim direkt. E vështirë duke pasur parasysh kundërshtarin, por jo e pamundur, përcjell albinfo.ch.

Megjithatë çdo gjë po bëhet gati për sfidën. Kombëtarja zhvillon stërvitjet në Kaiserau dhe nga ana tjetër UEFA ka vendosur se kush do të jetë personi që do të vendosë drejtësi në këtë sfidë.