Lajme

Përmbyllet me një rezultat të mirë kampionati botëror i skive alpine

Erjon Tola futet në top 30-shen e botës në Finalen e sllallomit, ndërsa Kevin Qerimi u fut në finale, por pa e përfunduar atë.

Para pak ditësh është mbajtur gara e parë e kuqezinjve në kualifikimet e Sllallomit të madh, Shqipëria mori pjesë me katër sportistë: Erjon Tola, Kevin Qerimi, Ezio Leonetti dhe Vasil Veriga, shkruan albinfo.ch.

Kjo garë është përmbyllur me një super rezultat në Cortina D’ampezzo për Shqipërinë.

Erjon Tola futet në top 30-shen e botës në Finalen e sllallomit, ndërsa Kevin Qerimi u fut në finale, por pa e përfunduar atë.

Një sukses i jashtëzakonshëm nga kuqezinjtë që arritën të kenë 2 atletë në finale. Tek femrat Chiara di Camillo renditet e 48-a në botë në Sllallom.

Ky ishte Botërori më i suksesshëm në histori. Shqipëria tregoi që është midis më të mirëve në botë./Albinfo.ch

albinfo.ch
albinfo.ch
albinfo.ch


LAJME INTERESANTE NGA INTERNETI