Futboll

Formacionet zyrtare: Xhaka dhe Shaqiri, nga fillimi kundër Italisë

Janë publikuar formacionet zyrtare për ndeshjen Itali-Zvicër

Italia dhe Zvicra do të përballen nga ora 21:00 në Romë, kurse para ndeshjes janë publikuar edhe formacionet zyrtare, shkruan albinfo.ch.

Te Zvicra edhe në këtë ndeshje nga fillimi do të jenë Granit Xhaka dhe Xherdan Shaqiri.

Formacionet zyrtare

Italia: Donnarumma; Di Lorenzo, Bonucci, Chiellini, Spinazzola; Barella, Jorginho, Locatelli; Berardi, Immobile, Insigne

Zvicra: Soomer, Mbabu, Elvedi, Akanji, Embolo, Freuler, Seferovic, Xhaka, Rodriguez, Schar, Shaqiri


LAJME INTERESANTE NGA INTERNETI