Kosova

Mposhtet në luftën e dytë Loriana Kuka

Loriana Kuka u mposht në xhiron e dytë të Grand Slamit të xhudos në Kazakistan.

Të dielën Loriana garoi në kategorinë deri 78 kilogramë dhe në luftën e dytë kishte përballe kinezen Zhenzhao Ma. Lufta me të ishte e fortë dhe thuajse e barabartë. Në kohën shtesë Loriana mori dënimin e tretë, që iu dha për pasivitet. Ndërkohë Ma mbeti me dy dënime.

Loriana ishte garuesja e vetme e Kosovës në Kazakistan. Ajo po kërkon pikët për stabilizim brenda zonës që siguron normë olimpike./Koha.net