Lajme

Audi e re elektrike provon të jetë më e shpejtë se Formula E

Duket se Audi ka vendosur të tregojë se sa e shpejtë është risia e saj elektrike e sapozbuluar, përcjell albinfo.ch.

Gara e shpejtësisë midis Audi dhe Formula E ishte mjaft interesante. Pas timonit të Audi GT është Nico Rosberg, ndërsa Formula E drejtohet nga Lucas Di Grassi.

Me pak më shumë se 335 kuajfuqi dhe një peshë minimale, duhen rreth 3 sekonda për të arritur 100 km/h.


LAJME INTERESANTE NGA INTERNETI