Kosova

Kurti uron popullin belg për Ditën Kombëtare

Në një postim në rrejtet socale, kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka uruar popullin belg për Ditën Kombëtare të Belgjikës, përcjell albinfo.ch.

Përmes një postimi në Twitter, Kurti ka falënderuar shtetin belg për përkrahjen e vazhdueshme për Kosovën dhe ka shprehur solidaritetin me të prekurit nga përmbytjet që kanë ndodhur në këtë shtet.

“Gëzuar Ditën Kombëtare për popullin e Belgjikës, shtëpia e BE-së dhe NATO-s. Ne i falënderojmë ata për mbështetjen e tyre të vazhdueshme për vendin tonë dhe shprehim solidaritetin dhe mbështetjen tonë me të gjithë të prekurit nga përmbytjet shkatërruese në Belgjikë dhe në veri-perëndim të Evropës”, ka shkruar Kurti.


LAJME INTERESANTE NGA INTERNETI