Lajme

Kënga e Dua Lipës renditet mes këngëve më të pëlqyera në botë

Dua Lipa vazhdon sukseset në karrierën e saj muzikore. Së fundmi, kënga e saj “Don’t start now” renditet mes këngëve më të pëlqyera në botë, duke arritur gjysmë miliardi klikime në Youtube. Gjithashtu është e treta në listat e 40 këngëve më të dëgjuara në renditjen e revistës prestigjioze Billbord, pas New Rules dhe One Kiss, transmeton albinfo.ch.

Duke e komentuar këtë arritje në profilin e saj në Instagram, ylli i muzikës britanike me origjinë shqiptare shkruan se “Don’t start noë” është klipi i shtatë muzikor i saj, që arrin një audiencë kaq të lartë në rrjetet sociale, vështirë për t’u arritur nga shumë yje të muzikës botërore.

Kënga, përmes tekstit të së cilës ajo i kujton “ish-it” të saj se po ia del mbanë shumë mirë edhe pa të, është po ashtu e treta që hyn në listat e 40 këngëve më të dëgjuara në renditjen e revistës prestigjioze Billbord, pas New Rules dhe One Kiss.

Të shumta janë edhe renditjen që muajt e fundit po kryesohen nga këngët e 25-vjeçares.


LAJME INTERESANTE NGA INTERNETI