Lajme

Edhe një medalje evropiane për sportin e xhudos në Kosovë

Kosova vazhdon të shkëlqejë në sportin e xhudos në nivel ndërkombëtar

Xhudistja Erza Muminoviq u stolis me medalje të bronztë në Kampionatin Evropian për kategorinë U-21 që po mbahet në Luksemburg, raporton Albinfo.ch.

Në luftën për të bronztën në kategorinë deri 52 kg, Erza mundi me ippon italianen Federica Silveri. Gjatë garave, ajo shënoi katër fitore dhe një humbje.


LAJME INTERESANTE NGA INTERNETI