Futboll

Rumania-Zvicra, dueli ‘kokë më kokë’ për vendin e parë

Rumania dhe Zvicra kanë siguruar kualifikimin në Evropian, por duan vendin e parë në grup

Rumania dhe Zvicra janë kualifikuar në Kampionatin Evropian Euro 2024.

Megjithatë, duan vendin e parë në grup, shkruan albinfo.ch.

Pikërisht sonte përballen në një duel direkt për vendin e parë.

Momentalisht Rumania është e para me 19 pikë, derisa Zvicra e dyta me 17.

Prandaj ndeshja e sotme do të vendosë se kush do të kualifikohet nga vendi i parë. Takimi në Zvicër kishte përfunduar 2:2.