Lajme

Xhaka, Shaqiri e Zeqiri ftohen nga Zvicra për kualifikimet e Euro 2024

Zvicra ka publikuar listën e lojtarëve që janë ftuar për ndeshjet e qershorit, në kuadër të kualifikimeve për Euro 2024.

Pas një stinori fantastik me Arsenalin, Granit Xhaka është ftuar bashkë me Xherdan Shaqirin që ka filluar të gjejë formë të mirë në gjiron e fundit, si dhe Andi Zeqirin.

Zvicra më 16 qershor luan me Andorrën, kurse tri ditë më vonë pret Rumaninë.