Muzikë

Rita Ora ndez skenën e Eurovisionit

Këngëtarja shqiptare me famë botërore Rita Ora ka performuar në cilësi të mysafires në natën e parë gjysmëfinale të Eurovisionit i cili këtë vit mbahet në Angli, shkruan albinfo.ch.

Pas kësaj performance Rita ka shkruar se ka qenë nder i veçantë për të ky performim

“Çfarë nderi dhe një moment i plotë rrethi të jem në skenën kryesore të @Eurovision duke interpretuar disa nga këngët e mia të preferuara dhe këngën time të re krejt të re Praising You. Faleminderit skuadrës, Liverpoolit dhe sigurisht juve, tifozëve të mi të jashtëzakonshëm. Shpresoj se ju pëlqeu aq shumë sa mua më pëlqeu ta performoja. Dërgimi i dashurisë për të gjithë ata që shikojnë në të gjithë Evropën dhe natyrisht në Ukrainë. Qëndroni të fortë, ne të gjithë ju duam”, ka shkruar këngëtarja shqiptare.

Në këtë gjysmëfinale ka performuar edhe përfaqësuesi i Zvicrës Remo Forrer.

Ndërsa Shqipëria me përfaqësimin e Albina Kelmendit dhe familjes së saj do të paraqitet të enjten në natën e tretë të gjysmëfinales.

Ndërsa nata finale mbahet më 13 maj.

VIDEO: