Futboll

Kosovare Asllani i dhuron Milanit fitore, shënon dy gola

Mbrëmë Kosovare Asllani ka pasur një debutim ëndrrash në fanellën e Milanit.

Futbollistja nga Kosova është transferuar nga Real Madridi te Milani para fillimit të Kampionatit Evropian të kësaj vere. Tani ajo ka bërë debutimin e saj për klubin e saj të ri dhe e bëri këtë duke shënuar dy herë pasi Milani mundi Tokio Verdy Beleza në një miqësore, përcjell albinfo.ch.

Asllani u inkuadrua në lojë në minutën e 58-të dhe vetëm gjashtë minuta më vonë ajo shënoi golin e parë personal dhe të dytin për Milanin.Ndeshja përfundoi 3-1 për Milanin. Milani do të luajë ndeshjen e parë në Serie A në edicionin e ri kundër Fiorentinës më 27/28 gusht.


LAJME INTERESANTE NGA INTERNETI