Futboll

Mërgim Berisha dhe Fenerbahce në verë pritet t’i ndajnë rrugët

Mërgim Berisha pritet t’i japë lamtumirën Fenerbahces me të përfunduar ky edicion.

Sulmuesi shqiptar me pasaportë gjermane duket se ka gjetur një marrëveshje me klubin turk që në këtë verë të largohet.

Sipas asaj që raporton fotoMac, 23-vjeçari nuk ka plotësuar pritshmëritë e Fenerbahces dhe do të largohet.

Nga ana tjetër, Berisha ka tashmë një ofertë në tavolinë dhe thuhet se është i gatshëm për një aventurë të re.