Lajme

Kancelari austriak, Kurz, uron Ramën për fitoren në zgjedhje

Sot, kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka marrë mesazh urimi për fitoren në zgjedhjet e 25 prillit edhe nga Kancelari i Austrisë, Sebastian Kurz, transmeton albinfo.ch.

Kancelari Kurz, teksa e uron për mandatin e tretë, shprehet se Austria pret të forcojë më tej marrëdhëniet bilaterale me qeverinë dhe të gjitha forcat e tjera politike në Shqipëri, për të luftuar së bashku pandeminë e Covid-19, për të mbështetur perspektivën e Shqipërisë në BE dhe për t’i mundësuar asaj hyrjen në fazën tjetër të procesit të anëtarësimit.

Një mesazh urimi për fitoren ka ardhur edhe nga Presidenti i Partisë Europiane Socialiste.

Sergei Stanishev në mesazhin e tij thotë se Shqipëria arriti të organizojë zgjedhje të lira, të drejta dhe gjithëpërfshirëse./tvklan


LAJME INTERESANTE NGA INTERNETI