Futboll

Zyrtare: Andi Koshi do të vazhdojë karrierën te Germinal Beerschot

Andi Koshi do ta vazhdojë karrierën te kubit Germinal Beerschot në kategorinë e dytë të futbollit belg.

Mesfushori i ri kalon nga Cercle Brugge te Beerschot, ku ishte në fund të kontratës së tij.

Shqiptari ka nënshkruar kontratë dyvjeçare, me opsion edhe për një vit tjetër me klubi e ri.

Koshi tashmë ka luajtur për Germinal Beerschot me grupmoshat e reja, para se të kalonte në Anderlecht dhe PSV, por përfundimisht u bë profesionist në Cercle Brugge.

Vetë lojtari ka thënë se ndjehet si një rikthim në shtëpi pasi nënshkroi kontratën e re.

Klubi i Beerschot ka dhënë konfirmimin zyrtar për kontratën e Andi Koshit, i cili ishte bërë i njohur në rininë e tij për talentin e madh që kishte.


LAJME INTERESANTE NGA INTERNETI