Kosova

Rrahmani me paraqitje fantastike për Napolin

Në ndeshjen e javës së 21-të të Serie A, Napoli ka arritur të mposhtë Sassuolon me rezultat 2-1.

Goli i parë për Napolin erdhi nga kapiteni i përfaqësueses së Kosovës, Amir Rrahmani. Pas një topi të marrë nga Anguissa, goditja e Rrahmanit në minutën e 29’ rezultoi e saktë dhe topi pwrfundoi në rrjetw.

Në këtë ndeshje, përveç Rrahmanit, një tjetër shqiptar ishte në fushë. Nedim Bajrami, i cili luajti me fanellën e Sassuolos, ishte gjithashtu titullar.

Napoli vazhdon të mbajë formën e mirë dhe të ngjitet në renditje, ndërsa Sassuolo do të kërkojë të rimarrë veten në ndeshjet e ardhshme.

Goli i Rrahmanit: https://streamin.me/v/a8a60194