Kuriozitete

Bukëpjekësja zvicerane thyen rekordin Guinness, krijoi fustanin më të madh në botë të bërë nga torta

Mysafirët presin copëzat derisa modelja e kishte veshur

Raportohet se një bukëpjekëse zvicerane theu rekordin Guinness në një panair dasmash, duke krijuar fustanin më të madh në botë me torte, përcjell albinfo.ch.

Së fundmi, rekordet Botërore Guinness njoftuan se Natasha Coline Kim fah Lee Fokas nga ëmbëltorja “SweetyCakes GmbH” krijoi fustanin ekspozitën Swiss Wedding World në qytetin Bernë.

Vlen të theksohet se fustani peshonte 131 kilogramë dhe 368 gramë, u certifikua si fustani më i madh prej torte në botë (i mbështetur) nga organizata e mbajtjes së të dhënave.

Guinness postoi një video në YouTube, ku tregonte tortën duke u prerë në feta, ndërsa modelja e mbante në trup në atë panair, transmeton telegrafi.