Lajme

Gjon’s Tears: Me dëshirë do ta përfaqësoja edhe vendin tim

Zvicra këtë vit përfaqësohet nga një shqiptar në festivalin e madh evropian, “Eurovision Song Contest 2021”.

Ai është Gjon Muharremaj, i njohur me emrin artistik “Gjon’s Tears”, dhe do të përfaqësojë shtetin zviceran me këngën “Tout l’Univers”, pas një tentative të dështuar për ta prezantuar vitin e kaluar me këngën “Répondez-moi”, pasi “Eurovision”-i u anulua për shkak të pandemisë COVID-19.

Ai është shprehur se me gjithë qejf do të kishte dëshirë që në ndonjë të ardhme ta përfaqësonte edhe Shqipërinë ose Kosovën në “Eurovision”. /Albinfo.ch


LAJME INTERESANTE NGA INTERNETI