Sporte Luftarake

Florian Marku, kampion bote në IBF

Boksieri shqiptar ka arritur suksesin më të madh në karrierën e tij

Boksieri shqiptar, Florian Marku, është shpallur kampion i botës në IBF, në kategorinë e mesme.

Marku ka arritur fitore kundër boksierit nga Ukraina, Maxim Prodan, pas dhjetë rundeve të zhvilluara, përcjell albinfo.ch.

Boksieri shqiptar ishte më i mirë në këtë duel, duke arritur fitore dhe arriti suksesin më të madh në karrierën e tij deri më tani.

Dueli mes boksierit shqiptar dhe atij ukrainas është zhvilluar në stadiumin ‘Tottenham Hotspur’ në Londër.

 

VIDEO


LAJME INTERESANTE NGA INTERNETI