Lajme

Donjeta Sadiku, përballë boksieres amerikane në gjysmëfinalen e Botërorit

Boksierja Donjeta Sadiku tashmë i ka siguruar medalje Kosovës nga Kampionati Botëror i Boksit që po mbahet në Turqi.

Sadiku fitoi tri sfida për të arritur në gjysmëfinale dhe tashmë do të kërkojë që ta arrijë në finale të këtij kampionati.

Sfidën e radhës Sadiku do të zhvillojë më 18 maj, kur do të përballet me boksieren amerikane, Ellis Rashida Shakilya, raportojnë mediat kosovare, përcjell albinfo.ch.


LAJME INTERESANTE NGA INTERNETI