Lajme

Vala e radhës e të nxehtit dhe stuhive po afrohet në Zvicër

Meteorologu paralajmëron: “Rrëshqitje dheu, erëra, përmbytje”

Meterologët sërish kanë dhënë alarm për stuhitë që goditën Zvicrën kohët e fundit dhe pritet prapë këto ditë të ndodhin të njëjtat stuhi.

Ticino në veçanti ka të ngjarë të përballet më shumë me stuhi dhe përmbytje sërish, përcjell albinfo.ch.

Meteorologu paralajmëron: “Të premten priten shumë rrebeshe shiu e bubullima dhe mund të ketë mbi 100 litra shi në vend.

Për më shumë hollësi klikoni linkun më pshtë:  https://www.blick.ch/wetter/erdrutsche-murgaenge-ueberschwemmungen-meteorologe-warnt-vor-naechster-hitze-gewitter-welle-id19931697.html