Futboll

Sylvinho: Çdo short do të ishte grup ferri për Shqipërinë

Trajneri i Kombëtares Shqiptare të Futbollit, Sylvinho Campos, duke komentuar radhitjen e ekipeve në grupe për ‘Euro 2024’, theksoi se çdo grup do të ishte “grup ferri” për Shqipërinë.

“Në Gjermani ka shumë shqiptarë dhe do të jetë bukur t’i shikojmë në stadium. Shqipëria merr pjesë për të 2-ën herë në Europian, por tashmë është rritur. Shqipëria është një vend entuziast. I mbyllëm kualifikueset para Polonisë e Çekisë, që janë shumë të forta. Në “Euro 2024” duhet të tregojmë forcën tonë, nuk do të jetë e lehtë. Spanja ka shumë cilësi, më pëlqen dhe ka tjetër nivel”, deklaroi Sylvinho.