Lajme

Sulmi në xhami, hoxha i Tiranës e shpjegon ngjarjen me lot në sy

Imami i njohur, Ahmed Kalaja, me lot në sy ka treguar atë që ndodhi brenda xhamisë ku ai predikon.

Sulmi ndodhi ndërsa besimtarët ishin duke u falur në xhami, transmeton Tch, përcjell Albinfo.ch.

Hoxha tha se situata u vu nën kontroll shumë shpejt dhe se shpresonte që të mos ishte akt terrorist, por një veprim i një personi me të meta mendore.

 


LAJME INTERESANTE NGA INTERNETI