Lajme

Reprezentuesi i Kosovës asiston në fitoren e Paderborn ndaj Hamburger SV

Mësohet se ekipi, Paderborn ka marrë tre pikë në Hamburg, duke i shkaktuar humbje me rezultat 2:1 Hamburger SV, përcjell albinfo.ch.

Reprezentuesi i Kosovës, Florent Muslija, ka asistuar në minutën e 21-të kur Bilbija shënoi për 1:1.

Golin e fitores e realizoi futbollisti Ansah në minutën e 62-të.

Për vendasit shënoi Benes (11′).

Bibilja i Paderborn u përjashtua në minutën e 69-të dhe Meheim i Hamburger SV në atë të 78-tën.

Florent Muslija dhe Visar Musliu, u paraqitën titullarë për Paderbornin.

Muslija u zëvendësua në minutën e 70-të.

Hamburger SV është në vend të tretë me 28 pikë. e Paderborn në të 9-tin me 24 sosh pas 16 jave në Bundesliga II.