Lajme

Policia del me raport zyrtar: Shtetasit e Kosovës mblodhën dhe konsumuan kërpurdha

Policia e Shqipërisë sapo ka dalur me njoftim zyrtar rreth vdekjes së dyshimtë të 3 shtetasve të Kosovës në Shqipëri.

Në njoftimin zyrtar thuhet se shtetasit e Kosovës gjatë qëndrimit në Shqipëri kanë mbledhur kërpurdha dhe pasi i kanë konsumuar në banesën e tyre në Gjirin e Lalëzit janë helmuar.

Njoftimi i plotë:

Manëz/Durrës

Specialistët për Hetimin e Krimeve në Stacionin e Policisë Manëz, kanë proceduar penalisht për veprën penale “Mjekim i pakujdesshëm”, shtetasit Sh. B., 54 vjeç dhe J. K., 60 vjeç, banues në Durrës, me detyrë mjek në qëndrën shëndetësore Manëz, pasi si pasojë e përkeqësimit të shëndetit kanë ndërruar jetë shtetasit kosovarë E. H., 78 vjeçe, A. H., 56 vjeç dhe F. H., 57 vjeçe ( famijarë), të cilët nga hetimet paraprake dyshohet se këta shtetas kanë mbledhur kërpurdha dhe pasi i kanë konsumuar në banesën e tyre në Gjirin e Lalëzit janë helmuar.

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Durrës, për veprime të mëtejshme.


LAJME INTERESANTE NGA INTERNETI