Futboll

Përfundon 0:0 pjesa e parë Shqipëri-Ishujt Faroe, kuqezinjtë humbën 2 raste

Me rezultat 0:0 ka mbaruar pjesa e parë mes Shqipërisë dhe Ishujve Faroe në kuadër të eliminatoreve për ‘Euro 2024’.

Skuadra kuqezi në fund të pjesës së parë pati 2 raste të mira shënimi mirëpo që të njejtat nuk arriti ti konkretizojë me rezultat.

Megjithatë kjo nuk është ndonjë ndeshje e rëndësishme për Shqipêrinë duke qenë se skuadra kuqezi tashmë ka marrë ‘biletën’ për ‘Euro 2024’ që mbahet në Gjermani.