Kosova

Kosova po e mund pandeminë, vetëm 238 raste aktive me Covid

 

238 raste janë aktualisht aktive me koronavirus në Kosovë.

Ndërkohë, gjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar vetëm 12 raste dhe asnjë vdekje.

Sa i përket vaksinimit, në nivel vendi numri i qytetarëve të imunizuar ka shkuar mbi 100 mijë.


LAJME INTERESANTE NGA INTERNETI