Lajme

Zvicër: Arrestohen katër persona për shkak të shpejtësisë

Vozitje e shpejtë, arrestohen disa persona në Zvicër

Policia kantonale e Cyrihut ndaloi katër shtetas të Mbretërisë së Bashkuar që po ngisnin me katër makinat e tyre sportive me mbi 200 km/h në autostradën A1 në drejtim të Bernës — 80 km/h mbi kufirin e vendosur të shpejtësisë, përcjell albinfo.ch.

Burrat, të moshës nga 25 deri në 50 vjeç, u arrestuan dhe automjetet e tyre u konfiskuan.

Ata tani janë në pritje të dënimit.