Lajme

Apple pritet të lansojë sot iPhone 13

Ja çfarë duhet të presim nga ngjarja e sotme

Sot, më 14 shtator 2021, Apple planifikoi një ngjarje që pritej të nxirrte telefonin inteligjent iPhone 13. Spekulohet se mund të zbulohet së bashku me Apple Watch Series 7, përcjell albinfo.ch.

Raportohet se sot mund të prezantohen katër modelet e ndryshme: iPhone 13 mini, iPhone 13, iPhone 13 Pro dhe iPhone 13 Pro Max.

iPhone 13 me siguri do të duket si paraardhësi i tij, me një kuti dhe ekran të një madhësie të ngjashme në secilin model dhe një nivel më të vogël në pjesën e përparme. Secili nga katër modelet e iPhone 13 do të ketë një procesor të ri A15 që është një hap më tej në performancë sesa paraardhësi i tij, A14.

iPhone 13 Pro dhe iPhone 13 Pro Max pritet të dalin me ekranet LTPO që lejojnë ritme më të larta të rifreskimit të imazhit, dhe ka shumë të ngjarë që modeli Max do të ketë një ritëm të rifreskimit të imazhit 120Hz. Të dy modelet Pro pritet të kenë një sistem të ri regjistrimi video ProRes për rezolucion më të lartë video se kurrë më parë.

Për më tepër, spekulohet se Apple Watch Series 7 mund të marrë ridizajnimin e parë që kur seria Apple Watch pa dritën e ditës.


LAJME INTERESANTE NGA INTERNETI