Futboll

Xhaka shpërthen ndaj tifozëve, gjesti i tij po komentohet nga të gjithë

Golat e hershëm të Sokratis Papastathopoulos dhe David Luiz e avancuan Arsenalin 2-0 brenda 10 minutave të hapjes, por një penallti e Luka Milivojević dhe një gol i pjesës së dytë nga Jordan Ayew e kthyen pallatin në kushte të nivelit jo të këndshëm.

“Topçinjtë” kanë gabuar në shtëpi, ani pse ishin duke fituar 2-0 ndaj Crystal Palace.

Në minutën e 61-të, kur rezultati ishte 2-2, ashtu siç edhe përfundoi ndeshja, Granit Xhaka është larguar mes vërshëllimave nga fusha.

Unai Emery vendosi ta zëvendësojë në minutën e 61-të dhe kjo nuk i pëlqeu shqiptarit, që hodhi shiritin e kapitenit dhe në ndërkohë tifozët veçse ishin duke e vërshëllyer me të madhe gjatë ndeshjes.

Mediat angleze shkruajnë se Granit Xhaka shpërtheu ndaj vërshëllimave të shumta nga tifozët e Arsenalit dhe u tha tifozëve ‘f *** off’, përcjell albinfo.ch.

Kujtojmë se Granit Xhaka u emërua kapiten i Arsenalit muajin e kaluar – por e ardhmja e tij në klub mund të jetë në dyshim, pasi ai u tha tifozëve të ‘f *** off’, ndërsa po dilte nga fusha pasi u zëvendësua kundër Crystal Palace.