Futboll

Spanja finalistja e parë e Euro 2024

Ka përfunduar me rezultatin 2-1 ballafaqimi mes Spanjës dhe Francës duke i dërguar kështi spanjollët në gysmëfinalen e Euro 2024.

“Gjelat” kaluan të parët në avantazh me Kolo Muani, që në minutën e 9 të takimit.

Por, brenda 5 minutash, Lamine Yamal dhe Dani Olmo me dy supergola përmbysën rezultatin e ndeshjes.

Golat e Yamal-Olmo ishin vulë për të dërguar spanjollët në finale për herë të 5-të në historinë e evropianit..