Futboll

Sonte gjysmëfinalja Spanja – Franca

Sonte “Allianz Arena” do të jetë vendi ku do të përballen dy gjigantë të futbollit, përcjell albinfo.ch.

Spanja dhe Franca do t’i matin forcat në gjysmëfinalen e Kampionatit Evropian.

“Furia e kuqe” dhe “Tre kolorët” do të luajnë nga ora 21:00.

Mbetet të shihet se kush do të jetë finalisti i parë i “EURO 2024”.

Kjo ndeshje transmetohet ekskluzivisht në Klan Kosova dhe Artmotion.

Derisa nesër pritet të dihet edhe finalisti i dytë i kësaj gare, në mes të Holandës dhe Anglisë.