Koronavirusi: çast pas çasti

SHBA, vendi i parë në botë që regjistron gjysmë milioni viktima nga Covid-19

Shtetet e Bashkuara të Amerikës janë bërë vendi i parë në botë që kanë regjistruar më shumë se gjysmë milioni vdekje nga koronavirus. Deri më tani nga janë konfirmuar 500,071 viktima nga COVID dhe më shumë se 28 milionë njerëz të infektuar, sipas Universitetit Johns Hopkins.

Presidenti Joe Biden dhe nënpresidentja Kamala Harris do të përkujtojnë humbjen më madhe të jetës të hënën në një aktivitet në Shtëpinë e Bardhë që do të përfshijë një fjalim nga presidenti, një moment heshtje dhe një ceremoni të ndezjes së qirinjve.


LAJME INTERESANTE NGA INTERNETI