Futboll

Orari i Zvicrës në Euro 2024

Zvicra aventurën e saj e fillon ndaj Hungarisë, më 15 qershor

Zvicra është në Grupin A të Kampionatit Evropian, së bashku me Gjermaninë, Hungarinë dhe Skocinë, shkruan albinfo.ch.

Nati ndeshjen e parë e ka ndaj Hungarisë, më 15 qershor, për të vazhduar më pas ndaj Skocisë dhe sfidën e fundit e ka ndaj Gjermanisë.

Orari

15 Qershor Hungari vs Zvicër (Këln), 15:00

19 Qershor Skoci vs Zvicër (Këln), 21:00

23 Qershor Zvicër vs Gjermani (Frankfurt), 21:00