Futboll

Orari i Shqipërisë në Euro 2024

Kuqezinjtë e nisin ndaj Italisë, kampionit në fuqi të Evropës

Shqipëria ka një grup shumë të vështirë në Euro 2024, duke u përballur me kampionët e Evropës, Italinë, më pas Spanjën dhe Kroacinë.

Shqipëria e nis aventurën në Euro 2024 më 15 qershor, ku në Dortmund luan si mysafire e kampionit aktual, Italisë.

Ndeshja e dytë është ndaj Kroacisë më 19 qershor.

Shqipëria ndeshjen e tretë e luan më 24 qershor, Dusseldorf, ish-kampionin e botës, Spanjën.

Orari

15 qershor: Italia – Shqipëria, Dortmund, 21:00

19 qershor: Kroacia – Shqipëria, Hamburg, 15:00

24 qershor: Shqipëria – Spanja, Dusseldorf, 21:00