Futboll

Medon Berisha, mes talenteve më të ri në Evropian

Po afron Kampionati Evropian dhe UEFA ka publikuar një listë me lojtarët më të rinj në moshë që do të marrin pjesë në eventin më të rëndësishëm kontinental që do të zhvillohet në Gjermani.

Në listë është edhe talenti kuqezi, Medon Berisha, që u grumbullua nga trajneri Silvinjo për Euro 2024.

Një ftesë disi surprizë, pasi mesfushori nuk kishte luajtur më parë me kombëtaren e madhe, transmeton albinfo.ch.

Në këtë listë janë edhe shumë yje premtues të futbollit evropian si Xavi Simons, Lamine Yamal apo Pavlovic.