Lajme

Kandidatja austriake për eurodeputete viziton Zubin Potokun

Kandidatja austriake për eurodeputete, Kati Schneeberger, ka vizituar të dielën Komunën e Zubin Potokut.

Ajo është pritur nga kryetari Izmir Zeqiri dhe zëvendësministri i Pushtetit Lokal, Arbër Vokrri.

“Ishte nder dhe kënaqësi ta prisja në takim në Komunën e Zubin Potokut z. Kati Schneeberger, Presidenten e shoqatës “Kosova në Evropë” dhe kandidate në Parlamentin e Austrisë. Së bashku me zv. ministrin z. Arbër Vokrrin me bashkëpunëtorë. Shprehëm bashkëpunimin dhe mbështetjen reciproke në të gjitha fushat”, ka shkruar Zeqiri.