Futboll

Humbja nga Italia, cilat janë gjasat e Zvicrës për kualifikim

A kanë gjasa zviceranët të kualifikohen në rrethin e ardhshëm

Zvicra pësoi humbje të pastër nga Italia me rezultat 3:0, kurse më herët në Grupin A, Uellsi mundi Turqinë 2:0.

Italia është kombëtarja e parë që është kualifikuar tutje, shkruan albinfo.ch.

Uellsi ka katër pikë, Zvicra një dhe Turqia zero. Në ndeshjet e ardhshme takohen Zvicra me Turqinë dhe Italia me Uellsin.

Por, cilat janë gjasat e Zvicrës? Nati mund të kualifikohet nëse fiton ndaj Turqisë, duke bërë katër pikë. Me një barazim gjasat do të ishin minimale.

Kujtojmë se në Evropian, kualifikohet katër vendet më të mira nga vendi i tretë nga gjashtë grupe.

E gjitha do të varet nga sa pikë do të kenë vendet e treta.


LAJME INTERESANTE NGA INTERNETI