Qatar 2022

Formacionet zyrtare: Xhaka dhe Shaqiri nga fillimi kundër Serbisë

Janë publikuar formacionet e ndeshjes Zvicër-Serbi

Zvicra dhe Serbia do të ndeshen nga ora 20:00 në ndeshjen vendimtare se kush do të kualifikohet në 1/8 e finales së Kupës së Botës, shkruan albinfo.ch

Para ndeshjes janë publikuar edhe formacionet zyrtare, ku Granit Xhaka dhe Xherdan Shaqiri do të jenë nga fillimi.

Helvetikëve u mjafton edhe një barazim për tu kualifikuar tutje.