Qatar 2022

Eliminohet Zvicra, debuton Ardon Jashari

Zvicra ka pësuar humbje prej 6:1 nga Portugalia

Zvicra pësoi humbje të thellë dhe u eliminua nga Kampionati Botëror. Helvetikët pësuan 6:1 nga Portugalia, në një ndeshje ku portugezët dominuan nga fillimi deri në fund, duke shënuar fitore të merituar, shkruan albinfo.ch.

Golin e nderit e realizoi Akanji, ndërsa duhet cekur që në minutën e 89-të ka debutuar në Botëror për Zvicrën 20 vjeçari shqiptar, Ardon Jashari.