Lajme

Basketbollisti i talentuar shqiptar, në skuadrën e Bergamos në Itali

Quhet Rei Pullazi, është basketbollist i talentuar shqiptar, i cili ka lindur, jeton dhe vepron në qytetin e Romës në Itali, transmeton albinfo.ch.

May be an image of 3 njerëz

Ai luan për skuadrën e Bergamos, basketboll, në Itali.

Prej rreth 14 vjetësh, Pullazi i është dedikuar sportit të basketbollit, e pasioni i tij është të luajë basket.

Ai thekson se për shkak të pandemisë, kampionati ka nisur më vonë dhe tani i duhen të luajnë pothuajse çdo 3 ditë, çka ka sjellë dhe vështirësi në ripërtëritjen fizike të trupit nga lodhja.

No photo description available.

“Unë dua të fitoj gjithmonë, edhe kur humb, fitoj gjithmonë, pasi nxjerr një mësim, kështu është mentaliteti im”, shprehet ai. /Albinfo.ch


LAJME INTERESANTE NGA INTERNETI