Lajme

Austria fillon vaksinimin me AstraZeneca për personat mbi 65 vjeç

Banorët austriakë të moshës 65-vjeç e lart do të vaksinohen me vaksinën antiCOVID-19 të AstraZeneca, pavarësisht pretendimeve fillestare për mungesë të dhënash në lidhje me efikasitetin e saj midis të moshuarve, njoftuan sot autoritetet shëndetësore.

“Aktualisht bëhet fjalë për shpejtësi dhe ne e dimë që vaksina AstraZeneca është gjithashtu efikase midis personave të moshuar”, tha për gazetarët Michael Binder, drejtor mjekësor i Shoqatës së Spitalit të Vjenës./Albinfo.at


LAJME INTERESANTE NGA INTERNETI