Lajme

Ambasadori i Kosovës dhe kryebashkiaku i Vjenës diskutojnë bashkëpunimin e mëtutjeshëm

Ambasadori i Kosovës në Austri, Lulzim Pllana është takuar sot me kryetarin e Vjenës, Dr. Michael Ludwig, me të cilin kanë shkëmbyer diskutime mbi bashkëpunimin e dy vendeve në fusha të ndryshme.

Tema më e diskutuar në takim ishte zhvillimi ekonomik, e për këtë të fundit Kosova kishte pasur gjithmonë mbështetjen e Vjenës.

Kryetari i Vjenës në rrjetin social i ka kushtuar një postim me foto takimit me Ambasadorin Pllana./Albinfo.at

 


LAJME INTERESANTE NGA INTERNETI