Futboll

Zvicra mposhti Bjellorusinë 5-0, shkëlqen Xhaka

Futbollisti shqiptar, Granit Xhaka, ka shkëlqyer në Novi-Sad në ndeshjen e Zvicrës kundër Bjellorusisë.

Ai shënoi golin e katërt për Zvicrën dhe asistoi në të dytin. Ndërkohë që lëshoi edhe fushën para se të përfundonte ndeshja.

Për 5:0 shënoi Zeki Amdouni në minutën e 65-të. Zvicra po e shkel Bjellorusinë në Novi Sad. Për 3:0 helvetikët kanë shënuar në minutën e 29-të me anë të Renato Steffen. Ai ka kompletuar het-trickun e tij për Zvicrën, duke i sjellë tri pikët e para në grup.

Zvicra luan në Gjenevë kundër Izraelit më 28 mars.

https://www.youtube.com/watch?v=gIE665Gesdk

https://afnftvideo.elhighlights.com/embed/VvEXotNS3mCH8