Lajme

Super Shaqiri, hesht serbët

Zvicra ka arritur të kaloj në epërsi ndaj serbisë pas 20 minutave lojë.

Ylli shqiptar Xherdan Shaqiri realizoi një gol të bukur me këmbën e majtë, në minutën e 20-të të ndeshjes, shkruan albinfo.ch.

Serbët kanë reaguar më pas në minutën e 26-të dhe rezultati momental është 1:1.

Festa e Xherdanit ka qenë fantastike, duke vendosur gishtin te goja për t’i hesthur tifozët serbë derisa nuk ngurroi t’ua tregojë mbiemrin ‘Shaqiri’ në fanellë.

VIDEO I GOLIT

https://streamin.me/v/3b68ae81