Kosova

Rifillon takimi në Ohër

Pas një pauze të shkurtër, ka rifilluar takimi trilateral mes kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti dhe presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiq, me ndërmjetësim të përfaqësuesve të Bashkimit Evropian.

Më herët është raportuar se ka përfunduar takimi, megjithatë, thuhet se do të rifillojë takimi për të diskutuar mbi planin e zbatimit për marrëveshjen për normalizim të marrëdhënieve.

Kurti e Vuçiq pas pranimit në parim të planit evropian për normalizim të marrëdhënieve që nga ora 15:00 në Ohër po diskutojnë për planin e zbatimit, përcjell albinfo.ch.