Kosova

Rama: S’jam aspak dakord me sulmet ndaj Albin Kurtit

Marrëveshja Kosovë-Serbi për targat, Rama i del në krah Kurtit

Kryeministri Edi Rama i ka dalë në mbrojtje homologut të tij në Kosovë pas sulmeve që iu bënë me arritjen e marrëveshjes Kosovë-Serbi për çështjen e targave. Në një postim në llogarinë e tij në Twitter, Rama thotë se nuk mund të sulohet Albin Kurti pas marrëveshjes që kreu i qeverisë e cilëson si të duhur dhe falë së cilës u shmang përshkallëzimi i situatës.

Sipas Ramës, Albin Kurti nuk mund të fajësohet, sepse u soll si kryeministër.

 

EDI RAMA NË TWITTER

“S’jam aspak dakord me sulmet ndaj Albin Kurtit pas marrëveshjes së duhur që fatmirësisht mbylli shtegun e rihapur të zhvillimeve të paparashikueshme! Ta sulmosh Albinin pse u soll si kryeministër, është njësoj si t’i kërkosh hesap pse nuk mendon e flet njësoj si kur ishte në burg!”


LAJME INTERESANTE NGA INTERNETI