Lajme

Pjesa e parë Zvicër-Andorra përfundon 0-0

Ka përfunduar me rezultat 0-0 pjesa e parë e ndeshjes Zvicër-Andora, e vlefshme për kualifikimet “Euro 2024”, e cila po zhvillohet në Sion.

Në minutën  e 21-të, Freuler prek topin dhe godet kundërshtarin e tij, teksa merr karton të verdhë nga gjyqtari.

Shaqiri në minutën e 25-të gjuan nga jashtë zonës së penalltisë, përcjell albinfo.ch.

Afër minutave të fundit të pjesës së parë, po reduktonin gjithnjë e më shumë sulmin. ndërsa Shaqiri del sërish përpara, por topi përfundon jashtë portës dhe Andorra merr një tjetër goditje gol.

Në minutën e 45-të erdhi shansi i parë kryesor për Zvicrën, pasi Steffen siguron një krosim nga e majta, megjithatë pjesa e parë u mbyll me rezultat 0-0.