Kosova

Përfundojnë takimet bilaterale në Ohër

Tani pritet të filloj takimi trepalësh, Borrell-Kurti-Vuçiq

Kanë përfunduar takimet bilaterale në Ohër, përcjell albinfo.ch.

Shefi i politikës së jashtme të BE-së, Josep Borrell, i ka përfunduar takimet e ndara me kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti dhe atë me presidentin serb Vuçiq.

Tani pritet të filloj takimi trepalësh, Borrell-Kurti-Vuçiq, mirëpo nuk është bërë e ditur ora e saktë se kur mund të nis ky takim.